Centrum Zábavy Jilemnice

Centrum Zábavy Jilemnice

www.czjilemnice.cz • cz@jilemnice.cz • +420 481 01 02 02

salónek, uzavřená společnost, večírky

salónek, uzavřená společnost, večírky

Lukostřelba

Vyhledávání:

CZJ Webcam

CZJ Webcam

Z teorie lukostřelby

Mnoho z nás bylo odchováno knihami, či filmy o indiánech, Dvěma divochy, nebo jinými příběhy z historie, kde byl používán luk k lovu, nebo k boji. Mnozí jsme vidě li lukostřelbu někde při svých cestách po světě, nebo v televizi při sportovních přenosech z olympiád. Všechny nás luk a lukostřelba nějak oslovily, proto se chceme lukostřelbou bavit, věnovat se této činnosti.

Lukostřelba patří mezi nejrozšířenější relaxační pohybové činnosti určené všem skupinám obyvatelstva od cca 10 do 100 let. Lukostřelba je poměrně jednoduchá pohybová činnost, která se provádí vždy stejně, ať se jedná o občasné hobby, nebo sportovní činnost. Jenom vybavení, četnost provádění a dokonalost techniky výstřelu mohou být trochu jiné. Mohu střílet z dlouhého tradičního luku dřevěnými šípy, nebo ze super sportovního speciálu karbonovými sendvičovými šípy a činnost je to stejná.

Luk si mohu koupit v prodejnách sportu, zbraní a střeliva, nebo ve specializované lukostřelecké prodejně, kde mi poradí se všemi „záhadami“, a kde bych měl také kupovat kvalitní sportovní luky. Luk si mohu také vyrobit sám. Vyvstává otázka, jaké luky dnes existují, jaký luk si vlastně chci koupit, jak se s lukem zachází, jaké potřebuji doplňky, do čeho, čím a jak se střílí…

Plné znění základů teorie lukostřelby naleznete v přiloženém PDF dokumentu.

Lukostřelecký oddíl

Pravidelné tréninky členů se konají každý čtvrtek od 17:00 do 19:00, bližší informace nebo přihlášky nových členů na tel. 732 565 932 nebo e-mailem cz@jilemnice.cz.

V zimních měsících střílíme uvnitř na vzdálenost až 25 metrů a v letním období chodíme trénovat do přírody.

Nabízíme lukostřelbu i jako doprovodný program k firemním akcím jak v našich prostorách, tak i ve Vámi vybraných.

Facebook